Vänta
Menu
Land:
Sverige
Stad:
Göteborg
Adress:
Askims Industriväg 13
Email:
info@at-event.se
Telefon:
+46 708 808057
om oss

Vi brinner för mötet
mellan människor

Vi tror på att det personliga mötet skapar relationer för livet
Skrolla ner
01
vilka är vi?

Om oss

At Event Sweden startades av Gabriel Börjesson och Hansi Sundström 2018. Företaget har vuxit stadigt, både med fler medarbetare och fler arrangemang. I dagsläget är vi 15 glada och drivna anställda. Vi har ha tre affärsområden inom företaget, Egna Mässor/Event – Driftansvariga lokaler – Print production.

Egna Mässor/EventVi driver ett flertalet egna mässor och event. Allt från Dartevent för 1.000 besökare till några av Sveriges största mässor på över +70.000 kvm med över 10.000 besökare.

Driftansvariga lokalerVi är driftansvariga för två mässanläggningar. En belägen längs Göteborgs hamninlopp – Eriksbergshallen. 2024 tar vi även över ansvaret för Nacka Strandsmässan.

Print productionMed en egen maskinpark samt en kunskap om att driva tryckeri i över 30år så är vi en trygg partner för alla sorters printjobb!

02
Vad gör vi?

200.000m² mässor

I dagsläget förfogar vi över 200.000m² mässyta, en yta som ständigt är på tillväxt allt eftersom fler arrangemang läggs till i vår portfölj. Eftersom vi är ett oberoende mässbolag kan vi arrangera våra mässor på de bästa platserna runt om i Sverige. Kanske passar ert event bäst längs med vattnet? Eller vill ni hellre ha 10 minuter till flygplatsen? Varför inte på en travbana mitt i centrala Stockholm? Eller går arrangemangsdrömmarna utanför Sveriges gränser?

Möjligheterna är obegränsade eftersom vi kan erbjuda rätt plats för just ert arrangemang. 

03
Våra ambitioner

Våra värdeord

Agila, enkla, framåt, lyhörda, trygga

Vår vision

Alltid påväg mot det perfekta mötet

04
anställda på at event

Våra medarbetare

Slider Navigation
Annie Nordenskiöld

Annie Nordenskiöld

Marknads- och projektansvarig
annie@at-event.se | +46 709 17 07 50

Anton Erlandsson

Anton Erlandsson

Affärsområdeschef Mässor
anton@at-event.se | +46 708 20 33 54

Christoffer Olofsson

Christoffer Olofsson

Mässansvarig Drinkmässan
christoffer@at-event.se | +46 763 92 74 99

Fabian Staaf

Fabian Staaf

Försäljningsansvarig
fabian@at-event.se | +46 703 79 26 62

Gabriel Börjesson

Gabriel Börjesson

CEO At Event
gabriel@at-event.se | +46 708 80 80 57

Jimmy Sturve

Jimmy Sturve

Art Director
jimmy@at-event.se | +46 730 83 45 40

Johan Dahlberg

Johan Dahlberg

Affärsområdeschef Print
johan@at-event.se | +46 709 49 42 12

Martin Claeson

Martin Claeson

Mässansvarig
martin@at-event.se | +46 702 82 20 48

Ola Lundqvist

Ola Lundqvist

Affärsområdeschef Eriksbergshallen
ola@at-event.se | +46 708 80 80 90

Selma Maderner

Selma Maderner

Marknadskoordinator, projektledare
selma@at-event.se | +46 707 33 85 28

Simon Johansson

Simon Johansson

Projektledare Eriksbergshallen
simon@at-event.se | +46 736 46 84 75

Luna

Luna

Mood manager

05
We can become partners

We’re here to help, let us take it from here.

We know that transparency is non-negotiable and that strong communication is the foundation of any great relationship. With the knowledge and expertise at Brand & Mortar we are confident that we can make an impact on your business and its bottom line.

06
Testimonials

Vad våra kunder säger

Slider Navigation

Kristofer Andersson

Business Development Manager, Travelservice

Vi har under lång tid haft ett mycket givande samarbete med At Event. Tillsammans har vi hittat möjligheter och lösningar som våra gemensamma kunder och vi som partners varit mycket nöjda med. 

Magnus Toren

Projektledare, Workman Event

Som leverantör till At Event så kan vi alltid förvänta oss korrekta underlag och beställningar i god tid. At Event har en snabb och tydlig kommunikation när förändringar i projekten uppstår. När vi arbetar med en så professionell kund så blir även vår leverans bättre.

Boka ett möte!

Har ni vår nästa utmaning?

Har ni en idé som ni vill förverkliga? Eller har ni ett varumärke som behöver en stor arena? 
Vi hjälper er från start till mål!